Rehabilitacja kręgosłupa Rybnik

KONTAKT

Rybnik - Dodane przez REH-life (firma) -

Rehabilitacja kręgosłupa Rybnik

Pełna treść ogłoszenia Rehabilitacja kręgosłupa Rybnik

Wykonuję usługi fizjoterapeutyczne w zakresie schorzeń ortopedycznych i traumatologii narządu ruchu oraz dysfunkcji i chorób neurologicznych.

Podczas wizyty wykonywane jest dokładne badanie manualne i funkcjonalne oraz indywidualnie dobrana terapia.

Zakres usług:
Fizjoterapia w ortopedii i traumatologii narządu ruchu:
-bóle mięśniowo-stawowe np. bóle stawu barkowego, kolanowego;
-stany po urazach mięśniowo-ścięgnistych i stawowych np. skręcenie stawu skokowego;
-stany po złamaniach;
-choroba zwyrodnieniowa stawów;
-entezopatie np. "łokieć tenisisty";
-stany przed operacyjne np. wzmocnienie układu mięśniowego przed zaplanowanym zabiegiem rekonstrukcji ACL;
-stany po operacyjne np. po zabiegu endoprotezo plastyki stawu biodrowego.

Rehabilitacja w schorzeniach neurologicznych:
-po udarze mózgu;
-choroba Parkinsona;
-neuropatie;
-zespół cieśni nadgarstka;
-uszkodzenia rdzenia kręgowego;
-stwardnienie rozsiane SM;
-choroby mięśni pochodzenia neurologicznego.

Terapia związana z bólami kręgosłupa:
-dyskopatia;
-zaburzenia w stawach międzykręgowych;
-choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa;
-przeciążeniowe bóle kręgosłupa;
-"postrzał";
- bóle rzekomokorzeniowe.

W terapii wykorzystywane są zabiegi z zakresu kinezyterapii (terapii ruchem), terapii manualnej, kinesiotapingu, masażu (znajomość metod potwierdzona certyfikatami).

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Określana również jako gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. Stosowanie metod kinezyterapii umożliwia uzyskanie maksymalnej poprawy utraconej funkcji, ułatwia wystąpienie procesów prawidłowej kompensacji, zabezpiecza przed wykształceniem nieprawidłowych stereotypów ruchowych lub przywraca już utracone, przeciwdziała wtórnym zmianom w biernym i czynnym układzie ruchu w postaci ograniczeń, zapobiega zmianą w układzie krążenia i oddychania, które mogą wynikać z długotrwałego unieruchomienia.

Kinezyterapia najczęściej stosowana jest w:

schorzeniach ortopedycznych i traumatologii narządu ruchu,
zespołach bólowych kręgosłupa,
schorzeniach neurologicznych np. udarach mózgu,
po zawale serca,
niektórych chorobach układu oddechowego,
chorobach reumatoidalnych,
po zabiegach operacyjnych w jamie brzusznej,
przed porodem.

Kinezyterapia może być stosowana jako podstawowa i jedyna forma leczenia (np. w zachowawczym leczeniu wad postawy) lub jeżeli choroba wymaga leczenia operacyjnego, może być prowadzona zarówno w okresie przedoperacyjnym jak i po zabiegu. W większości, nawet niewielkich urazów narządu ruchu, w których kinezyterapia nie jest podstawową formą leczenia, powinno się ją zastosować po zakończeniu leczenia podstawowego lub równolegle z nim. Kinezyterapia jest często jednym z elementów kompleksowej fizjoterapii.


Kinesiotaping (plastrowanie) jest stosunkowo młodą metodą terapeutyczną, wykorzystującą procesy samoleczenia organizmu. Terapia Kinesiotaping to sensoryczne oddziaływanie specjalnego plastra o rozciągliwości 130-140% na organizm w celu wykorzystania możliwości samoleczenia organizmu. Grubość plastra jest zbliżona do ludzkiej skóry, co sprawia, że aplikacja nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności.

Kinesiotaping wpływa na funkcje mięśni poprzez zmniejszanie patologicznego napięcia, poprawia mikrokrążenie, aktywuje system limfatyczny poprzez usuwanie zastoin limfatycznych, co powoduje zmniejszenie stanu zapalnego. Aktywuje endogenny system znieczulenia. Wspiera funkcje stawów poprzez poprawę propriorecepcji, korekcję mechaniczną i uśmierza ból.

Centrum Medyczne Medhouse - Gabinet Fizjoterapii i Masażu
ul. Radlińska 68
44-300 Wodzisław Śląski

SERDECZNIE ZAPRASZAM

Mapa RybnikProfil założony około 4 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - Rehabilitacja kręgosłupa Rybnik


Polecane, ciekawe strony z Rybnika. Prowadzisz serwis o Rybniku lub zwiazany z Rybnik - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Portal Miasta Rybnika !Zobacz stronę Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku !Zobacz stronę Portal Informacyjny W Rybniku !Zobacz stronę Sweriws Informacyjny Rybnika !Zobacz stronę PC-CONNECT !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Teraz Rybnik zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Rybnika: Żory ogłoszenia - Jastrzębie Zdrój darmowe ogłoszenia - Gliwice ogłoszenia bezpłatne - Zabrze ogłoszenia - Tychy sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Teraz Rybnik wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj